O nas

Dzień dobry! Nazywam się Małgorzata Nowicka i chciałabym przedstawić Państwu moją działalność florystyczną.

Od najmłodszych lat wychowywałam się wśród natury. Spacerowałam wśród pól i lasów zbierając kwiaty, trawy, szukając grzybów i robiąc wędki. Potem była nauka i sport, kierunek studiów diametralnie inny niż to, co w sercu i duszy siedziało. Dalej rodzina i praca.


Po latach, przypadkowo przeczytałam ogłoszenie o kursie bukieciarza. Spróbowałam. Odnalazłam radość i spełnienie. W 2011 r. ukończyłam I i II stopień, uzyskując zawód bukieciarza.W roku 2012 postanowiłam otworzyć swoją własną Pracownię Florystyczną Margaret’s Flowers.  Szybko udało mi się zdobyć zaufanie klientów zarówno prywatnych jak i firm.Świadoma ogromu wiedzy i doświadczenia, jakie dobry florysta powinien posiadać w roku 2011 postanowiłam kontynuować swoją edukacje pod kierunkiem jednego z najlepszych mistrzów florystyki w Polsce na Studiach Podyplomowych ZUT w Szczecinie. Studia dwuletnie ukończyłam w roku 2013, egzaminem, uzyskując najwyższą lokatę na roku. Jednocześnie przystąpiłam do egzaminu przed Zachodniopomorską Izbą Rzemieślniczą i z wynikiem bardzo dobrym zdobyłam tytuł czeladnika – Florysta.

W roku 2015 rozpoczęłam naukę w szkole Mistrzowskiej Marioli Miklaszewskiej w Warszawie. To był  rok ciężkiej, wszechstronnej edukacji. W sierpniu 2016 r.  zdałam egzamin mistrzowski  przed międzynarodową komisją egzaminacyjną jak i przed Izbą Rzemieślniczą  i uzyskałam tytuł Mistrza Florystyki.


W między czasie uczestniczyłam i nadal uczestniczę w warsztatach florystycznych o szerokiej tematyce organizowanych przez najlepszych polskich florystów, obserwuję trendy florystyczne w Europie i na Świecie biorąc udział w branżowych targach w Essen.Od roku 2012 biorę również udział w wystawach florystycznych m.in. w Pamiętajcie o Ogrodach, wystawa Plenerowa w Szczecinie.

W roku 2014 postanowiłam rozszerzyć zakres swojej działalności i otworzyłam Kwiaciarnię Weranda.

„Ludzie są jak kwiaty: stworzeni do tego, aby się rozwijać.”

Andre Liege